27/06/2019 11:23

Scenariusz Przed_Grą
Ewaluacja Scenariuszy Po_Grze

Kwestia techniczna

Organizowanie konwersatoryjnych zajęć dydaktycznych w tym, jakże dla nas trudnym, czasie zadumy, nie ma większego sensu. W związku z tym zajęcia:

- w dniu 11 kwietnia (niedziela) - studenci niestacjonarni;

- w dniu 12 kwietnia (poniedziałek) - studenci stacjonarni (Geografia, Nauka o Polityce, Kurs Zmienny)

nie odbędą się w ćwiczeniowej formie. Będę obecny na uczelni (p. 304 lub biblioteka):

- w dniu 11 kwietnia (niedziela) - godz. 8:00-11:00;
- w dniu 12 kwietnia (poniedziałek) - godz. 9:30-17:00.

Chciałbym byśmy wykorzystali ten czas stosownie do okoliczności.

Ps. Osoby, które chciałyby porozmawiać np. omówić niezaliczone zajęcia - zapraszam.
PPs. Temat, który obowiązywał w tym tygodniu przechodzi na następny termin.

Katastrofa
Brak słów, by opisać to, co się stało :/

Kupuj jajka z głową

Skrócone konsultacje 11 marca 2010r.

W dniu 11 marca 2010r. konsultacje wyjątkowo odbędą się w godzinach:

10:00-11:00.

Z góry przepraszam osoby, którym te godziny nie pasują - zapraszam w kolejny czwartek.

Odwołane zajęcia i konsultacje

Z przyczyn chorobowych - niestety! - nie będę obecny w czwartek, 4 marca 2010r. w Instytucie Politologii UO, podczas:

1. Konsultacji - w godzinach: 10:00-12:00;
  2. Zajęć z: Rywalizacji wielkich centrów... - w godzinach: 12:00-13:30
    (materiał na zajęcia 4 marca będzie przerabiany na zajęciach w kolejny czwartek tj. 11 marca 2010r.)

Z góry przepraszam za niedyspozycję.
Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej orzekł o zgodności z konstytucją kary śmierci
Powyższa decyzja jest olbrzymim rozczarowaniem dla Amnesty International. Trybunał Konstytucyjny w Korei Południowej orzekł stosunkiem pięciu głosów do czterech, że kara śmierci nie narusza praw człowieka zagwarantowanych w Konstytucji.

Według Rosseann Rife, dyrektora programu Azji i Pacyfiku Amnesty International: "Decyzja Trybunału Konstytucyjnego Korei Południowej jest krokiem wstecz w stosunku do trendów, jakie panują w kraju, gdzie od dekady nie przeprowadzono żadnej egzekucji".

Amnesty International uważa Koreę Południową za kraj, w którym nie stosuje się w praktyce kary śmierci, ponieważ nie przeprowadzono żadnej egzekucji od czasu objęcia prezydentury przez Kim Dea Junga w 1998 roku. Sam Prezydent Kim doświadczył barbarzyństwa kary śmierci, gdy został na na nią skazany w 1980 roku. Pomimo zawieszenia wykonywania kary śmierci w Korei Płd, w celach śmierci wciąż oczekuje na jej wykonanie 57 skazanych.

Wciąż powiększa się grono krajów, które odchodzą od wykonywania kary śmierci. 70% państw nałożyło memorandum na wykonywanie kary śmierci albo w ogóle odstąpiło od skazywania na nią.
Zaliczenie przedmiotu: Geografia Polityczna i Gospodarcza

W związku z Państwa prośbą o przesunięcie terminu zaliczenia ćwiczeń z przedmiotu Geografia Polityczna i Gospodarcza ustalam nowy termin tj.

Czwartek, 4 luty 2010 roku, godz. 11:00.
Collegium Civitas, sala nr 111.

Wyjazd na konferencję w Kamieniu Śląskim
Dzień Dobry,

Informacja skierowana dla osób, które wyrażały chęć wyjazdu na konferencję w Kamieniu Śląskim:

Szczegóły wyjazdu dostępne po kliknięciu na LINK.
Odwołane zajęcia: Nauka o polityce i Geografia Polityczna

W związku z organizacją czwartkowo-piątkowej konferencji naukowej jestem zmuszony odwołać w dniu 23 listopada 2009r. (poniedziałek) zajęcia:

Nauka o polityce, godz. 8:00-12:30 (I, II, III gr.)

Geografia Polityczna i Gospodarcza, godz. 12:45-15:00 (I, II, III gr.)

Materiały, które obowiązywały na te zajęcia pozostają w mocy na zajęcia, które odbędą się 30 listopada 2009r.

Ps. Kursy Zmienne (Ameryka i Konflikty) odbędą się zgodnie z planem.
20. rocznica katastrofy w Bhopalu
2 grudnia 1984 roku, krótko przed północą, tysiące ton trujących substancji chemicznych wyciekło z należącej do koncernu Union Carbide fabryki pestycydów w Bhopalu w środkowych Indiach. W wyniku tej katastrofy ucierpiało około pół miliona osób. W wyniku skażenia, bezpośrednio po wycieku, zmarło od 7 tys. do 10 tys. osób. Kolejne 15 tys. zmarło w ciągu następnych 20 lat.

2 grudnia 2009 roku mieszkańcy Bhopalu będą obchodzić 25. rocznicę katastrofy. Amnesty International chce przyłączyć się do nich, aby nagłośnić skutki wycieku i zwrócić uwagę na związane z nim naruszenia praw człowieka.

Union Carbide, spółka obecnie należąca do The Dow Chemical Company, opuściła Bhopal nie oczyszczając skażonego terenu.

Pomimo, że od katastrofy upłynęło już ćwierć wieku, miejsce to nadal pozostaje zanieczyszczone. Ponad 100 tysięcy osób ma problemy ze zdrowiem. Podjęte działania na rzecz redukcji skutków wycieku okazały się zdecydowanie niewystarczające.

Wielu poszkodowanych wciąż czeka na odpowiednią rekompensatę. Nie zostało przeprowadzone żadne śledztwo w sprawie katastrofy, a sprawcy nie zostali ukarani. Organizacje zrzeszające poszkodowanych starały się o uzyskanie zadośćuczynienia w amerykańskich i indyjskich sądach. Ich wysiłki okazały się jednak daremne.

Wydarzenia w Bhopalu są przykładem lekceważącego traktowania praw człowieka w ubiegłym stuleciu jak i dziś.

Wezwij Dow Chemicals do podjęcia działań w sprawie Bhopalu.

Akdemia Biznesu
Chcesz zgłębić tajniki biznesu? Marzysz o stażu w międzynarodowej firmie? Od dzisiaj masz dostęp do wszystkich programów edukacyjnych Deloitte w jednym miejscu. Poznaj ofertę Akademii Biznesu.

UWAGA!Deloitte uruchomiło platformę, na której będziesz mógł wziąć udział w warsztatach Akademii Biznesu za pośrednictwem Internetu!